Poslovni imenik
vijesti
danas
zanimljivosti
InfoTech
Humor
 
kolumne
Stričeva kuharica
Kumina makrobiotika
Dobra glazba
Portreti
Osobni stav
Škovacera
Duplerica
Moja Pula
More
Dnevnik putnika
Guzo na putu
Off the record
Zdravlje
Odasvud pomalo
 
gradski vodič
događaji
restorani
zabava
povijest grada
spomenici
prijevoz
smještaj
 
Kliknite i vidite �ta se krije s druge strane



Dostava stanja brojila el.energije.

Interaktivni plan grada Pule - CROMAPS



Ured za katastar.
Pregled zemlji�nih knjiga.
Parentium - nezavisni portal grada Poreča
Zdravlje vodite zdrav život
Prevencija lomova kostiju pomoću vitamina D


Istraživanje britanskih znanstvenika s University of Cambridge pokazuje da vitamin D značajno smanjuje učestalost fraktura kod starijih osoba.

U studiji su znanstvenici dokazali da velike doze vitamina D, ako se uzimaju svaka 4 mjeseca, mogu za više od 20% smanjiti rizik od lomova kostiju kod osoba u dobi od 65 do 85 godina. Rizik lomova koji su najčešće vezani uz osteoporozu (kuk, ručni zglob, kralježnica) je bio 33% manji.


Prijašnja istraživanja su pokazivala da vitamin D može spriječiti frakture ako se upotrebljava u kombinaciji s kalcijem.

U ovom istraživanju, koje je trajalo 5 godina uz sudjelovanje 2037 muškaraca i 649 žena, je uočeno i da terapija vitaminom D više pomaže ženama nego muškarcima.

Istraživači napominju da su ovakvi rezultati postignuti terapijom čiji je trošak vrlo malen (oko 1 britanske funte godišnje).

(Izvor: www.plivazdravlje.hr )


21.09.2003.
Nemoguće ostvariti vezu prema bazi podataka!
povratakZdravlje